


| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -65 °C |
| Packaging | Tube |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | PNP |
| Max Power Dissipation | 2 W |
| Max Collector Current | 5 A |
| Collector Emitter Breakdown Voltage | 100 V |
Stock: 28
Distributors
pcbx
Unit Price$0.88531
Ext.Price$0.88531
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.88531 | $0.88531 |
| 10 | $0.86410 | $8.64100 |
| 25 | $0.85787 | $21.44675 |
| 50 | $0.85169 | $42.58450 |
| 100 | $0.84555 | $84.55500 |
